Wyprawka dla szczeniaka – co potrzebuje piesek?

Dom trzeba przygotować na przyjęcie psa – musi mieć wszystko czego potrzebuje. Całą wyprawkę na pewno pomogą ci skompletować sprzedawcy w sklepach zoologicznych, lub inni specjaliści np. hodowca, który da ci twojego psa. Najpierw zobacz co musi zawierać ta wyprawka!

Karma dla szczeniąt + przysmaki

Karma dla szczeniąt w sklepach jest podpisana jako “JUNIOR” lub “PUPPY”. Jeśli bierzesz psa od hodowcy pewnie ci powie jaką karmą został karmiony i na początku ją będziesz musiał kupować. Potem możesz stopniowo zacząć ją zmieniać, ale nie za gwałtownie, bo pies może mieć problemy z żołądkiem. Jeśli adoptujesz czworonoga, musisz wziąć dobrą karmę z sprawdzonych marek. W przypadku i adopcji i kupienia psa, musisz dobrać pożywienie patrząc na wiek, wagę, wielkość i skład. Przysmaki za to przydadzą ci się przy szkoleniu.

Smycz

Jak wybrać dobrą smycz? Dla szczeniaka powinna być z liny lub taśmy, bo skórzana będzie go zapachem i smakiem zachęcać do gryzienia i zabawy. Nie warto kupować drogich lub automatycznych smyczy, więc najlepszym wyborem będzie smycz z taśmy nylonowej o ok. 150 cm.

Legowisko

Legowisko dla psa powinno być miękkie i odpowiednie do wielkości szczeniaka, żeby czuł się w nim bezpiecznie. Powinno mieć ścianki, żeby psu nie przeszkadzał wiatr i powinno stać w zawsze dostępnym dla psa miejscu, żeby mógł w nim odpocząć. Legowisko nie powinno być w klatce kennelowej ani kojcu, tylko najlepiej w twoim pokoju. Potrzebna będzie możliwość wyprania, gdy pies coś nabrudzi. Do środka można włożyć poduszkę i kocyk, żeby szczeniakowi było ciepło. W upały można kupić matę chłodzącą do legowiska. Możesz sam wykonać łóżeczko dla swojego psa z np. walizki lub skrzynki. Szczeniak nie powinien spać w koszyku, bo może gryźć go, co może zaszkodzić jego zdrowiu.

Zabawki

Gryzaki, pluszaki, gumowe kości, piłeczki, piszczące zabawki, zabawki na logikę…. Wybór jest duży! Zostaw to swojemu psu 😉. Ważne, żeby zabawka nie była podobna do twoich rzeczy np. buta, bo twój pupil pomyśli, że może je gryźć! Jeśli zabawki będą ciekawe, może nawet temu zapobiegniesz…

Obroża/ szelki + adresówka

Obroża czy szelki? Szelki bezpieczniejsze, ale wybór pozostawiam właścicielowi. Jedna z tych rzeczy przyda ci się na spacerach – przypniesz do niej smycz. Adresówka przyda ci się jak pies się zgubi – jakiś człowiek gdy go znajdzie znajdzie na niej jego imię i twój numer telefonu, żeby zadzwonić do ciebie i go oddać. Adresówkę powinien posiadać każdy pies już od szczeniaka.

Przyrządy do pielęgnacji

Przydadzą ci się różne przyrządy do pielęgnacji takie jak: pasta do zębów, szampony i odżywki do sierści, grzebień i szczotka, preparaty przeciw pchłom i kleszczom itp. Bo np. żeby pomeranian lub york wyglądał tak jak na zdjęciach, musi być przed nimi wypiększony 😉.

Miski na wodę i karmę

Miski na wodę i karmę to jedne z najbardziej podstawowych akcesoriów dla psów i najbardziej niezbędnych – przydaje się codziennie. Powinny leżeć w miejscu do którego czworonóg będzie mógł w każdej chwili podejść.

Akcesoria w podróże

Akcesoria w podróże znajdziesz tu.W każdą podróż musisz przestudiować listę potrzebnych rzeczy na cały czas wyjazdu. Przyda ci się transporter i “fotelik” do samochodu (nie jest konieczny, ale bardzo przydatny).

Inne akcesoria

Nie wszystkie akcesoria zostały tu przedstawione, niektóre są bardzo przydatne, ale nie konieczne, żeby je zobaczyć wejdź tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Wyprawka dla szczeniaka – co potrzebuje piesek?”