Jak wybrać smycz dla psa?

Smycze, czyli akcesoria dla psów, które przydają się na spacerach, podczas szkolenia i sportów z czworonogiem, znajdziesz w każdym sklepie zoologicznym po kilka rodzajów. Którą wybrać i która będzie odpowiednia dla twojego pupila?

Rodzaje smyczy

Prosta smycz z jednej strony ma karabińczyk, a z drugiej uchwyt na rękę. Długość tej smyczy wynosi od 120 centymetrów do nawet 180. Odpowiednia długość smyczy dla psa powinna wynosić minimum 3 metry, żeby pies mógł swobodnie chodzić, ale nie może być za długa, bo trzeba ją będzie w autobusie jakoś skrócić. Taką smycz kupisz w sklepach zoologicznych oraz internetowych takich jak John Dog.

Smyczy przepinanej, w przeciwieństwie do smyczy prostej można regulować długość – na spacerach może być długa, a w autobusie wystarczająco krótka. Maksymalna długość smyczy to 240 cm.

Smycz automatyczna pozwala ci skrócić lub wydłużyć taśmę na jaką chcesz długość naciskając kliczka. Może być nawet 7 metrów! Jednak nie polecam w mieście trzymać długich długości, bo….

… mogą zdarzać się wypadki 😳

Niektóre smycze automatyczne można zakładać na nadgarstki, dzięki czemu obie ręce są wolne i mogą prowadzić wózek, albo coś innego.

Smycz treningowa to smycz idealna do szkolenia psa z podstawowych rzeczy. Jest wykonana z taśmy lub linki i ma długość 6, 8 a nawet 15 metrów!

Z czego robione są smycze?

Prosta smycz może być zrobiona z:

  • Skóry lub ekoskóry
  • Sznura lub taśmy
  • Metalowego łańcucha z skórzanymi częściami

Smycz automatyczna jest zrobiona z taśmy.

Po czym poznać dobrą, jakościową smycz?

Przy wybieraniu smyczy w sklepie zoologicznym, sprzedawca tak naprawdę wybierze ją za ciebie – spyta się o rasę, wielkość, wagę, wiek psa i dopasuje odpowiednią, jednak gdy ci ją już pokaże, zwróć uwagę na jakość karabińczyka i szwów i wytrzymałość linki czy taśmy.

Wskazówki

  • Dla psów energicznych lepsza jest gruba taśma.
  • Jeśli pies jest spokojny i łagodny smycz może być dłuższa, najlepsza automatyczna.
  • W domu powinieneś mieć więcej niż 1 smycz, bo całkiem inne są do spacerów, sportów i szkolenia i wszystkie ci się przydadzą!
  • Smycz z odblaskiem, latarką lub w jaskrawych kolorach, zapewni psu i tobie bezpieczeństwo!
  • Do niektórych smyczy można dopiąć akcesoria takie jak woreczki na kupy. Jeśli smycz nie ma takiego czegoś możesz sprawdzić breloki z takimi woreczkami, które bez wysiłku założysz na psią smycz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Jak wybrać smycz dla psa?”