Jak pomóc bezdomnym Zwierzętom?

Pomóc bezdomnym psiakom, lub innym zwierzętom, można na wiele sposobów i nie do wszystkich potrzebne są pieniądze. Do niektórych nawet nie musisz wychodzić z domu! Dzień w schronisku dla zwierząt – zobacz jak wygląda!

Zostań wolontariuszem!

Wolontariusz w schronisku spędza czas z bezdomniakiem, np. idąc z nim na spacery – tak mało czasu na to poświęcasz, a tak pomagasz! Większość schronisk robi tzw. “dzień spacerów” – w wybrany dzień tygodnia każdy, kto ma 18 i więcej lat może przyjść i wyprowadzić psa na spacer.

1 % podatku

Na stronie każdego schroniska od razu jak wejdziesz zauważysz napis “przekaż 1 % podatku!”. Chcesz pomóc? Zrób to! Możesz przekazać nawet więcej niż 1 %. Twój datek schronisko wykorzysta na zakup niezbędnych akcesoriów, których im brakuje.

Akcje charytatywne

Na internecie można znaleźć wiele akcji charytatywnych, które mają na celu pomóc bezdomniakom w schroniskach. Strona dogomania.pl organizuje “bazarek” – sklepik z różnymi drobiazgami. Twój datek na bazarku dany jest na psy, które całe życie spędzają w schronisku. Takie zbiórki organizuje również viva! Sprawdź ten link – KLIK!

Stwórz dom tymczasowy

W “poczekalni” na dom stały, pies lub inne zwierzę do adopcji może mieć dom tymczasowy, żeby przyzwyczaić się do ludzi. Stwórz dla zwierzaka taki dom – na pewno ucieszysz go i pracowników schroniska 😄.

Adoptuj!!!!!!!!!

Adoptując bezdomne zwierzę robisz mu największą radość w jego życiu! Oczywiście zanim adoptujesz psa muszą zgodzić się na to wszyscy domownicy. Pies to jest duża zmiana w domu i musisz się i swój dom, mieszkanie i ogród przygotować na jego przyjście. Przed adopcją musisz również zastanowić się czy masz warunki, żeby mieć czworonoga i czy możesz wydawać na niego pieniądze.