9 ras psów do domu z dziećmi

Masz dzieci i zastanawiasz się nad kupnem psa? W tym artykule pokażemy ci kilka ras do domów z dziećmi!

1. Labrador retriever

Labrador to łagodny i cierpliwy pies, który uwielbia zabawę. Jest inteligentny i spokojny, dzięki czemu idealnie nadaje się do domów z dziećmi. Chętny do nauki i pełen empatii labrador będzie również dobrym psem – terapeutom. Mimo, że psy są “łagodne i spokojne” potrzebują codziennego ruchu i aktywności fizycznej.

2. Golden retriever

Golden jest przyjaznym, łagodnym i cierpliwym psem, który podczas każdej aktywności fizycznej będzie zadowolony. Nadaje się dla dzieci w każdym wieku.

3. Buldog angielski

Buldog angielski jest idealnym psem rodzinnym – spokojny, lojalny, łagodny, toleruje inne zwierzęta, cieszy się z każdej aktywności i uwielbia zabawę. Będzie wobec dziecka cierpliwy, nieagresywny, ale też uparty więc będzie trzeba go wychować. Jeśli twoje dziecko jest już duże, to z chęcią to zrobi 😁.

4. Buldog francuski

Buldog francuski to wesoły, towarzyski, uwielbiający zabawę piesek, który w stosunku do dzieci okazuje się być czuły i empatyczny. Pies tej rasy jest idealny dla dzieci w wieku szkolnym.

5. Beagle

Beagle to aktywny pies, uwielbiający zabawy na świeżym powietrzu. To pupil dla dużego, aktywnego dziecka, które poświęci mu czas na zabawę i spacery. Jest inteligentny, wesoły i towarzyski. Uwielbia ćwiczenia i zabawy, więc szybko się uczy.

6. Cavalier King Charles spaniel

Cavaliery to psy zarówno dla dzieci małych jak i dużych. Kocha wszystkich 🥰, jest łagodny, miły, cierpliwy , wierny i będzie chodzić ze swoim opiekunem wszędzie.

7. Owczarek szkocki collie

Każdy kto czytał “Lessie wróć” od razu wie, że collie jest idealnym psem dla dziecka: kochający obrońca, który uwielbia bawić się z dziećmi i się nimi opiekować! Łagodny i łatwy do wyszkolenia pies jest przyjazny w stosunku do dzieci.

8. Berneński pies pasterski

Łagodny i cierpliwy duży pies, jest cichy, inteligentny i chętny do zabawy – cechy opisujące berneńskiego psa pasterskiego. Jest idealnym psem dla rodzin z dziećmi, a jedyną jego “wadą” jest to, że mało żyje – 9 – 10 lat. Ten olbrzym będzie najlepszym przyjacielem twojego dziecka!

9. Jack russel terier

Ten wesoły, energiczny i ciekawski psiak będzie przyjacielem dziecka w wieku szkolnym – kocha zabawy.