10 najlepszych książek o psach – każdy psiarz musi je przeczytać! 📖

O psach napisano już wszystko. Nawet więcej niż wszystko, ale każdy napisał to na swój sposób. Co o psach warto przeczytać?

1. W. Bruce Cameron – Był sobie pies

Napisana z humorem, wciągająca książka, opowiada o psie, który urodził się z misją do wypełnienia. Gdy zdechł, odradzał się w ciele innego psa. Narratorem w tej książce jest sam czworonóg – Bailey, który pokazuje czytelnikom jak wygląda świat według pupila. Na podstawie książki powstał film, równie dobry jak książka. Koniecznie zobacz 2 część!

…. a to zwiastun filmu

2. Fisher John – Okiem psa

Po przeczytaniu tej humorystycznie napisanej książki, zauważysz ile błędów popełniasz wychowując swojego psa. Nie dość, że dowiesz się o tych błędach, wychowasz swojego psa na idealnego! Poznasz, co kryje się w jego głowie i jak do niego przemówić, co zrobić, żeby cię posłuchał. Po przeczytaniu tej książki będziesz znał jego myśli, uczucia, mowę ciała, psychologię…. Po prostu musisz ją przeczytać!

3. Alexandra Horowitz – Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują

Jeśli ciekawy jesteś co jest w głowie twojego psa? Autorka potwierdza swoje słowa badaniami, obserwacjami… Po przeczytaniu tej książki, będziesz wiedział co się kryje w głowie twojego pupila!

“Genialne połączenie podejście naukowca, psiego miłośnika i właściciela-wnikliwego obserwatora…
Nowe spojrzenie, i dla nas, na naszych przyjaciół.”

Oto opinia tej książki napisana na ceneo. Na tej stronie ma same dobre opinie 🙂.

4. Dorota Kozińska – 101 pytań o psy

Bardzo polecam tę ciekawą książkę. Autorka odpowiada na intrygujące pytania zadane przez właścicieli psów. Pytania te na pewno zainteresują wszystkich psiarzy – dotyczą zdrowia, historii, ras psów, oraz zawierają inne ciekawe zagadnienia na inne tematy.

5. Eric Knight – Lessie wróć

Kto nie zna Lessie? Piękny owczarek collie wraca do swojego chłopca. Z pewnością tą książkę warto przeczytać. Szczególnie jeśli się jest miłośnikiem psów 🙂!

Lassie, wróć! to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela – psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć.

LubimyCzytać.pl

6. John Dog – Od szczeniaka

Książka napisana w bardzo fajny sposób, rozgryza wszystkie tematy które są przydatne właścicielom szczeniaków. Więcej na ich stronie!

Z tą książką z pewnością wychowasz szczeniaka na idealnego psa i rozwiążesz wiele dokuczliwych problemów! Ta książka odmieni wasze życie!

7. Nicolas Vanier – Bella i Sebastian (seria)

Bella i Sebastian to seria opowiadająca o chłopcu i suce imieniem Bella rasy pirenejski pies górski. Wzruszająca, wciągająca książka, o odwadze, miłości, przyjaźni – i oczywiście – psach!

8. Lluís Prats – Hachiko. Pies, który czekał

Bohater książki – profesor Eisaburo Ueno – to “trudny” człowiek, który w swoim życiu kieruje się sztywnymi zasadami. Pewnego dnia spotyka jednak psa Hachiko. Ten niepozorny szczeniak pokaże poważnemu profesorowi, że w życiu są ważniejsze rzeczy niż zasady, a niepozorne drobiazgi przynoszą nam najwięcej szczęścia. Piękna, wzruszająca opowieść, którą każdy powinien przeczytać.

Pless.pl
Hachiko to rasa akita inu.

9. Joanna Kurpa – Psie sprawki

Piękna historia psów ze schroniska opisana przez modelkę. Sama autorka ma wiele adoptowanych psów. W książce znajduję się: 12 wzruszających historii, przewodnik po dobrej adopcji, kolorowe zdjęcia… zresztą, odkryj sam!

Joanna Krupa znana jest ze swojej miłości do psów. Aktywnie się nimi zajmuje, adoptując, szukając pieskom odpowiednich właścicieli i pokazując, że zabiedzone psiaki ze schroniska zasługują na naszą uwagę, nawet bardziej od tych rasowych, wymuskanych, hodowanych wyłącznie dla zysku. Książka w pierwszej części jest osobistym wyznaniem top modelki. Opowiada o adoptacjach swoich psów i pokazuje się z nimi na studyjnych zdjęciach, udowadniając tezę z okładki, że „Pies ze schroniska też jest glamour!” Potem następuje kilka krótkich opowiadań o znajomych Joanny Krupy, którzy przyjęli do swoich domów psy i co się z tym wiązało. Nie zawsze było zabawnie i przyjemnie. Zdarzało się, że zwierzęta cierpiały, chorowały, umierały, ale nie zmieniało to faktu, że niezmiennie potrzebowały troski i miłości. Dopełnieniem treści są także kolorowe puste strony i grafiki przedstawiające właścicieli z psami. Niestety są one pobrane ze stocka, nie są oryginalnymi dziełami. Ponad połowę książki stanowi poradnik bardzo blisko związany z pewną znaną marką produkującą karmę dla psów. Można tam poczytać o szczepieniach, chorobach, rodzajach karmy, warunkach jakie powinniśmy zapewnić psom, co dawać do jedzenia, a czego absolutnie nie wolno. Całość za bardzo przypomina porady zamieszczane na licznych stronach internetowych (ze szczególnym naciskiem na producenta popularnej karmy) i raczej trudno podejrzewać panią Joannę o ich autorstwo. Publikacja ma zatem przede wszystkim charakter ulotki reklamowej, nieco lepiej wydanej, poszerzonej broszury, którą można dostać w każdym gabinecie weterynaryjnym. Na plus przemawia to, że dochód ze sprzedaży „Autorka” przekazuje na schronisko, a pozostali twórcy (lista wcale nie jest krótka) zrzekli się honorariów. To zacne. Godne pochwały. Tylko: kto na tym tak naprawdę zyskuje? Producent karmy czy leków dla psów? Wizerunek samej modelki? W idealnym świecie chciałoby się mieć pewność, że to wszystko naprawdę dla dobra psów, że będzie im się żyło lepiej, że nikt nie będzie brał psiaka tylko po to, by zrobić sobie urocze selfie na facebooka, a następnego dnia porzucić szczeniaka w lesie. Oby przekaz Joanny Krupy trafił faktycznie do ludzkich serc, pokazując, że można pięknie wyglądać, robić międzynarodową karierę, jednocześnie trzymając w domu sforę psów.

Opinia z empik.com

10. Marta Matyszczak – Kryminał pod psem (cykl)

Cykl ten opowiada jest jak kryminał, tyle że detektywem jest pies! Ma on do rozwiązania, wraz ze swoim panem, różne zagadki. (P.S. dla wielbicieli serii: cały czas dochodzą nowe części!) Książka z humorem, dla każdego psiarza!

No bo sami powiedzcie, czym my, biedne psy, zasłużyliśmy sobie na taką litanię? Psia twoja mać. Pogoda pod psem. Nienawidzić kogoś jak psa. Zimno jak w psiarni. Zejść na psy. (Moim zdaniem niejednemu by się przydało). I najlepsze: Łże jak pies. Czy ktoś widział kiedyś, żeby jakiś pies kłamał? To było wbrew logice i rozsądkowi.

Cytat z książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “10 najlepszych książek o psach – każdy psiarz musi je przeczytać! 📖”