Dlaczego warto adoptować psa?

Czy adopcja psa to dobry pomysł? Tak! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się dlaczego!

Oczekiwania na dom…

Wiele psów po ciężkich przeżyciach ląduje w schronisku, za kratki, na długie lata. A mogły mieć tak cudowne życie… Chociaż kupienie rasowego psa z hodowli jest łatwiejsze (i droższe!) to adopcją ratujesz kundelki, które być może spędziły by w schronisku całe życie!

Zyskasz przyjaciela

Pies będzie najwierniejszym i najbardziej oddanym ci przyjacielem. Kiedy adoptujesz psa, dajesz mu radość z życia, które dotąd spędzał za kratkami! Nawet psy porzucone, które pamiętają swoich niedobrych ludzi, nadal tęsknią za nimi! Właśnie takie psy, które poznały kiedyś ludzi, chętnie do nich idą! Wszystkie psy kochają ludzi bezwarunkowo.

Ocalisz mu życie

Psy, którymi schroniska nie mogą już się zająć, albo staruszki, są dosłownie skazywane na śmierć – usypia się je. Adoptując kundelka ze schroniska, który ma marne szanse na nowy domek zmienisz jego smutną przyszłość i przeszłość – powoli zapomni o tym co zrobili mu poprzedni właściciele.

Nie wydasz pieniędzy

Kupując psa z hodowli wydasz na niego kilka tysięcy, a ze schroniska ani trochę, nie licząc pieniędzy za wyprawkę. Pamiętaj! Nie kupuj szczeniaka za kilkaset złotych, bo to oznacza pseudohodowle.

Zainspirujesz innych

Adoptując psa zainspirujesz innych do zrobienia tego samego i pokażesz innym, że psiaki ze schroniska wcale nie są gorsze od rasowych.

Dostaniesz zdrowego psiaka

Nie chodzi mi tu o choroby typu dysplazje, tylko o zaszczepienie, zaczipowanie itp. psa. Adoptując czworonoga ze schroniska masz to zapewnione!

Chcesz rasowego? W schronisku takie znajdziesz!

Tu znajdziesz psy rasowe albo w typie rasy do adopcji! Niestety, nawet takie zostatją porzucane 😭, ale to udowadnia, że są rasowce do adopcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.