Psie rekordy – Przeczytaj, nie uwierzysz!

Wiele psów trafiło do “Księgi rekordów Guinnessa”, a ty nawet o tym nie wiesz! Długie życie, długi ogon, język, czy deskorolka (!!!) – musisz poznać te psie rekordy!

Najstarszy pies na świecie

Najstarszym psem na świecie był Australian Cattle Dog imieniem Bluey – żył 29 lat i 5 miesięcy! Urodził się w 1910 roku, a zmarł 14 listopada 1939 roku.

Australian cattle dog

Największy pies świata

Największy pies świata to Zeus, dog niemiecki, który mierzy w kłębie 1.118 m! Największą suką na świecie jest psina, również doga niemieckiego -ma 94.93 cm wysokości w kłębie!

Najmniejszy pies na świecie

Najmniejszym psem na świecie jest Miracle Milly, która ma 9,65 cm wysokości! Jej właścicielka, Vanessa Semler, opowiada, że jak rekordzistka urodziła się, mieściła się na łyżeczce i była tak mała, że trzeba było ją karmić z zakraplacza do oczu!

Najdłuższy psi ogon

Najdłuższy psi ogon należy do doga imieniem Bentley. Czemu jest rekordzistom? Jego ogon mierzy 66.04 cm!

Najbrzydszy pies świata

Tytuł ten otrzymał Peanut – przygarnięty ze schroniska przez Holly Chandler mieszaniec. Pies został skrzywdzony przez poprzednich właścicieli – podpalili go i zostawili bez pomocy. Czemu jest taki brzydki? Przez spalone powieki nie może zamknąć oczu, a jego sierśćpo linieniu nie odrośnie już przez blizny.

Najdłuższy psi język

Kto posiada najdłuższy psi język? Mochi, suka bernardyna, posiada język o długości 18,58 cm! Pies Carli Rickert w 2016 roku stał się posiadaczem tego zaszczytu, a w 2017 został wpisany do księgi rekordów Guinessa.

Najwięcej piłek w pysku

Ten dość nietypowy rekord pobiła 8 letnia suczka Golden retrievera imieniem Augie – może mieć w pysku aż 6 piłek tenisowych. Dodatkowo jej właściciel uwiecznił to na zdjęciu!

Psie sztuczki

Sparkle umie grać na pianinie podśpiewując, skacze przez linę, maluje obrazy….. zna ponad 1000 sztuczek! Do tego rekordzistka jest trzyletnim pudlem miniaturowym!

Pies jeżdzący na hulajnodze i deskorolce

Psem, który ustanowił rekord Guinnessa w jeździe na deskorolce nazywa się Otto i jest psem rasy buldog angielski – przejechał na deskorolce pomiędzy nogami 30 osób. Psem jeżdżącym na hulajnodze jest Norman – owczarek francuski – przejechał on 30 metrów w zaledwie 21 sekund!

https://www.youtube.com/watch?v=qKYryJ_1poQ

Pies z największymi oczami

Tytuł ten otrzymał Bruschi – jego gałki oczne mają 28 mm średnicy!

Pies z najdłuższymi uszamii

8-letni Harbor, pies rasy Black and tan coonhound, z miasta Bouler w stanie Kolorado wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa 2012 jako czworonóg posiadający najdłuższe uszy na świecie: prawe ma 31 cm, lewe 34 cm.

biurorekordów.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Psie rekordy – Przeczytaj, nie uwierzysz!”