Pieski z bajek – na pewno je kojarzysz!

Bajki animowane często mają psich bohaterów. Dzisiaj poznasz ich rasy i kilku z nich!

1. Mops

W bajce Disney Junior “Bingo i Rolly w akcji” bohaterami są dwa szczeniaczki, a dokładniej mopsiaki. Rasa ta występuje też w “Gang Wiewióra” i “Mocny Mike”.

Mops to niewielki psiak o różnym umaszczeniu. Jest bardzo popularny, można go rozpoznać po płaskim pysku. Niektórzy mylą go z buldogiem francuskim.

Nie mów, że go nie kojarzysz!

2. Biały owczarek szwajcarski

Jest to duży, biały czworonóg, który jest zaskakująco podobny do Pioruna z bajki. Bardzo podobny do owczarka niemieckiego. Może być psem stróżującym, na obcych patrzy podejrzliwie.

3. Dalmatyńczyk

Jest sławny na całym świecie dzięki filmowi i bajce “101 dalmatyńczyków”. Występuje również w “Psim patrolu” i “Ulicy dalmatyńczyków 101”.

Każdy go rozpozna dzięki plamkom na całym ciele. Mają białe umaszczenie i czarne kropki. Są średniej wielkości. Jest to pies myśliwski, więc gdy wyczuje zwierzę, może za nim popędzić zostawiając właściciela ze zgłupiałą miną.

4. Rhodesian ridgeback

Znacie bajkę “Clifford Wielki Czerwony Pies?”. Zastanawiałeś się kiedyś jakiej jest on rasy? Jest to rhodesian ridgeback! Co prawda nie posiada charakterystycznej dla tej rasy pręgi na grzbiecie, ale cała charakterystyka się zgadza!

5. Welsh corgi pembroke

Corgiego wszyscy znają! I film o nim, niedawno popularny w kinach, chyba też wszystkie dzieci oglądały. A jeśli jednak nie oglądałeś “Corgi psiak królowej” to warto nadrobić zaległości!

w filmie tym były również: pitbull, chart afgański, jack russel terier, bulldog angielski i chihuahua.

6. Dog niemiecki

Niby stara bajka, a aktualnie w kinach! Każdy zna Scooby Doo! Czy naprawdę jest to kundel? Nie to po prostu dog niemiecki! Nie widać podobieństwa?

Komentarz do “Pieski z bajek – na pewno je kojarzysz!”

Komentarze są wyłączone.